کانکتورهای روسی

all rus connector

کانکتورهای روسی و انواع آنها

 

کانکتورهای روسی، معمولا کانکتورهایی با کوپلینگ رزوه ای دایره شکلی هستند که مطابق با طراحی JSS 50860 ساخته شده‌اند. این کانکتورها براساس طراحی‌های LCSO (سازمان استاندارد قطعات الکترونیکی – وزارت دفاع، دولت هند) واجد شرایط ساخت و استفاده هستند و  کاربردهای متنوعی مانند نظامی، معدن، تجهیزات نور و صدا و برای استفاده های عمومی صنعتی طراحی شده‌اند.

انواع اصلی کانکتورهای روسی به شرح زیر است:

 

1.کانکتورهای کوپلینگ رزوه ای

   با حروف اختصاری MS  و کانکتورهای متریک WP و2PM  بر روی کانکتور نمایش داده می شوند.

کانکتورهای رنج MS

طیف کانکتورهای MS کانکتورهای کوپلینگ رزوه ای دایره ای هستند که مطابق با JSS 50812 (معادل MIL C 5015 آمریکایی) طراحی شده اند و توسط LCSO (سازمان استاندارد قطعات الکترونیکی – وزارت دفاع، دولت هند) مورد تایید است. این کانکتورها برای استفاده در کاربردهای ناهموار بعنوان مثال زمانیکه برق/سیگنال باید در محیطی با دمای بسیار پایین یا بالا، با لرزش و شوک بالا نیز منتقل شود بسیار مقاوم است. از مزایای این کانکتورهای محافظت مکانیکی کنتاکت‌ها، سبک بودن کانکتورها و  همچنین حمل آسان آنهاست. 

MS CONNECTORS

مشخصات اصلی کانکتورهای رنج MS  

  1. در ساخت محفظه کانکتورهای روسی، از آلیاژ آلومینیوم استفاده شده است این آلیاژ دارای استحکام مکانیکی بالا بوده در حالیکه وزن نسبتا سبکی دارد
  2. پوشش سطحی دارای روکش استاندارد کرومات زیتونی بر روی کادمیوم است، برای مقاومت در برابر خوردگی و استفاده در شرایط عملیاتی سخت مناسب بوده و همچنین روکش های نیکل، روی کبالت (سیاه)، روی کبالت (سبز) مطابق با RoHS است.
  3. مواد عایق استاندارد پلی کلروپرن است که درجه بالایی از مقاومت عایق، استحکام دی الکتریک، توانایی مقاومت در برابر ضربه، ضربه شدید و لرزش را فراهم می کند. گزینه ها عبارتند از سیلیکون، ویتون، و یک ترکیب بدون هالوژن مقاوم در برابر شعله که دارای دود کم و غیر سمی است.
  4. کنتاکتهای این کانکتور از آلیاژ پایه مس – نقره (یا طلا) اندود شده، در طیفی از درجه بندی جریان از 10 آمپر تا 150 آمپردسته بندی میشود. رسانایی عالی را تحت شرایط سخت و شدید با حداقل تلفات وناپیوستگی جریان حتی در کاربردهای دینامیکی ارائه می دهند.

 مشخصات اصلی کانکتورهای رنج (2РМД) 2PM/2PMD

  1. در ساخت محفظه کانکتورهای روسی، از آلیاژ آلومینیوم استفاده شده است این آلیاژ دارای استحکام مکانیکی بالا بوده در حالیکه وزن نسبتا سبکی دارد
  2. پوشش سطحی این کانکتورها، دارای روکش استاندارد کرومات زیتونی بر روی کادمیوم بوده و برای مقاومت در برابر خوردگی واستفاده در شرایط عملیاتی سخت و سنگین مناسب است.
  3. عایق استفاده شده در ساخت این کانکتورها ازمواد استاندارد پلی کلروپرن است که درجه بالایی از مقاومت عایق را داشته و استحکام دی الکتریک آن، توانایی مقاومت در برابر ضربه، و همچنین اصابت شدید و لرزش را فراهم می آورد. ماده عایق جدیدی که در ساخت این کانکتورها استفاده میشود و  اکنون در دسترس است فنولیک پر شده با شیشه سخت (BK) است که مطابق با الزامات خاص تجهیزات جدید است.
  4. کنتاکتهای این کانکتوراز آلیاژ پایه مس – روکش نقره ساخته شده که رسانایی عالی را درشرایط سخت با حداقل تلفات و ناپیوستگی جریان در کاربردهای دینامیکی ارائه می دهد.

 

2pmd-connctors

2.کانکتورهای با کوپلینگ سرنیزه ای

   این کانکتورها با رنج  (МГР) MG (МГ)/MGR نمایش داده می شوند.

کانکتورهای MG مطابق با مشخصات MIL هندی JSS 50815 ساخته شده اند که معادل استاندارد ناتو VG95234 است. 

مکانیزم کوپلینگ  آنها شامل شیارهای بادامکی شکل روی پریز و پرچ های مربوطه روی مهره اتصال پلاگین است. چرخش مورد نیاز برای بسته شدن نرومادگی با چرخاندن و شنیدن صدای کلیک انجام میشود از مزایای کانکتورهای روسی سری MG کوپلینگ سریع  و مقاومت بالا در برابر لرزش بیش از آنچه که توسط کانکتورهای کوپلینگ رزوه ای ارائه می شود، کاربرد دارند.در شرایط بسیار سخت این کانکتورهای مناسب ترین هستند و توسط LCSO (سازمان استاندارد قطعات الکترونیکی – وزارت دفاع، دولت هند) مورد تایید است.سایر مشخصات اصلی محدوده MG/MGR مشابه با محدوده MS است.

MG CONNECTORS

3.کوپلینگ سه حالته

4.کوپلینگ PUSH-PULL

روسی پارت با داشتن نیروهای متخصص و با تجربه در زمینه واردات قطعات الکترونیکی روسی، در نظر دارد در سایت تخصصی فروش آنلاین قطعات الکترونیکی روسی خود با انتخاب گسترده ای از انواع کانکتورهای روسی، رله ، کنتاکتور و سایر قطعات و اقلام روسی را همراه با اطلاعات و دانش فنی لازم در مورد قطعات الکترونیکی روسی در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد. روسی پارت اولین مجموعه تخصصی در زمینه واردات قطعات الکترونیکی از روسیه بوده که با استفاده از نیروهای با تجربه و متخصص در زمینه واردات قطعات الکترونیکی به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و قصد دارد که دانش فنی و اطلاعات مورد نیاز هر محصول را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.